Przedłużony termin! Poszukiwane dwie osoby do grupy roboczej ds. współpracy z Izraelem i Niemcami

Polska Rada Organizacji Młodzieżowych od kilku lat rozwija trójstronną współpracę z Niemiecką Federalną Radą Młodzieży DBJR oraz Izraelską Radą Ruchów Młodzieżowych CYMI. Aktualnie przygotowujemy się do seminarium, które planujemy na 2018 rok. Do tych przygotowań poszukujemy dwóch osób, które włączą się w pracę trójstronnej grupy roboczej (wraz z osobami z Niemiec i Izraela) oraz pomogą w koncepcji, przygotowaniu i przeprowadzeniu tego seminarium. Start prac zaplanowany jest na połowę marca poprzez wyjazd do Izraela, w czasie którego odbędzie się pierwsze spotkanie grupy.

Najważniejszym dotychczasowym efektem trójstronnej współpracy było międzynarodowe seminarium “Wspólna Pamięć, Wspólna Przyszłość”, które odbyło się w 70. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau, w dniach 24.-27. stycznia 2015 roku. Seminarium, którego głównym tematem była rola edukacji młodzieżowej w 70. lat po Holokauście, zostało zorganizowane przez PROM razem z Radą Niemiecką (DBJR) oraz Radą Izraelską (CYMI). Swoim udziałem seminarium uświetniła m.in. wiceministra edukacji Pani Ewa Dudek, Ambasadorka Izraela Pani Anna Azari oraz Konsul Generalny  Dr. Werner Köhler. Więcej o projekcie w zakładce: PROJEKTY oraz PUBLIKACJI.

Kolejne seminarium z udziałem tych państw zaplanowane zostało na 2018 rok. Do przygotowania tego wydarzenia poszukujemy dwóch osób, które podejmą się opracowania wybranego tematu (który zostanie ustalony podczas pierwszego spotkania roboczego), przygotowań merytorycznych oraz organizacyjnych. Osoby te będą współpracowały z partnerami z Niemiec i Izraela, a także z osobą z zarządu PROM odpowiedzialną za tę współpracę.

Zadania:

 • wybranie tematu seminarium w 2018 r. (podczas pierwszego spotkania grupy roboczej);
 • komunikacja i praca z partnerami z Izraela oraz Niemiec;
 • opracowanie merytoryczne seminarium;
 • wsparcie w organizacji seminarium;
 • wsparcie w promocji seminarium i dotarciu do uczestników i uczestniczek;
 • regularna komunikacja i informowanie zarządu o kierunku działań.

Profil kandydatów i kandydatek:

 • wiek: 18-35 lat;
 • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
 • zaangażowanie w organizacjach lub grupach młodzieżowych;
 • dostępność w dniach 11.-17. marca 2017 r. i gotowość podróży do Izraela;
 • wystarczające zasoby czasowe – oprócz samego wyjazdu do Izraela, czas w zależności od fazy 10-20 godzin w miesiącu, gotowość do kolejnych 2-3 spotkań przygotowawczych.

Wyjazd na spotkanie pierwszej grupy roboczej do Izraela odbędzie się najprawdopodobniej w dniach 11-17. marca, koszty pobytu w Izraelu zostaną w pełni pokryte przez organizatorów, koszty podróży w ramach możliwości zdobycia finansowania przez PROM i partnerów.

Zgłaszać można się do 18 lutego 2017 r. przez formularz.

Pytania proszę kierować do Kasi Siemasz (kasia.siemasz@prom.info.pl).

 

Kasia Siemasz
6 lutego 2017
Zobacz więcej artykułów