Tomasz Klemt

O mnie

Radca Prawny, ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, które zdobywał m.in. w Departamencie Licencji Ubezpieczeniowych Komisji Nadzoru Finansowego.

Doktorant w Katedrze Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przygotowuje rozprawę z zakresu nadzoru nad rynkiem finansowym. Absolwent prawa na WPiA Uniwersytetu Warszawskiego oraz finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, co pozwala mu harmonijnie rozumieć oraz łączyć wymogi prawa i potrzeby biznesowe Klientów.

Specjalizuje się w zagadnieniach dot. prawa cywilnego, europejskiego prawa administracyjnego, prawie ubezpieczeniowym, ochronie danych osobowych, prawie handlowym oraz compliance. Szerokie doświadczenie zawodowe zdobywał w najlepszych Warszawskich kancelariach prawnych, wyróżnionych m.in. w rankingach: The Legal 500, Chambers and Partners i Rankingu Kancelarii Prawnej Rzeczpospolitej.

Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. pełnienie funkcji kluczowej Chief Compliance Officer (CCO) w towarzystwie ubezpieczeń, wdrożenie RODO w instytucjach publicznych i biznesie, pełnienie funkcji koordynatora współpracy z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym, doradztwo dla jednostek finansów publicznych (m.in. PFRON).

Stypendysta i laureat programów krajowych i zagranicznych, m.in. Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacji im. Konrada Adenauera, Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn. W roku 2017 wyróżniony przez Rektora SGH nagrodą I stopnia za publikację poświęconą regulacji sharing economy. Jest współautorem Podręcznika prawa Unii
Europejskiej.

Prowadzi liczne szkolenia skierowane przede wszystkim do podmiotów z branży marketingu, finansowej, NGO oraz start-upów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz