Słyszeliście o aplikacji assent.pl? Jest to projekt Stowarzyszenia LynxCerasus, które ma już na koncie takie sukcesy jak Złoty i Srebrny Wilk w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Assent.pl wspiera i promuje poszukiwanie rozwiązania sporów drogą pozasądową. Aplikacja wyposażona jest w takie elementy jak:
listę punktów mediacyjnych i mediatorów instytucji
pozarządowych;
materiałów specjalistycznych o rozwiązywaniu konfliktów;
inteligentnego asystenta mediacyjnego, wspierającego
kwalifikowanie sprawy do mediacji;
artykuły i materiały edukacyjne, pomagające zrozumieć
proces mediacji.

Nazwa projektu ASSENT – z jęz. ang. “Zgoda” wyznacza cele względem polskiego społeczeństwa. Zespół projektowy tworzą młodzi ludzie z polskich liceów i szkół wyższych, znudzeni obecnym systemem sądownictwa, którzy chcą zmiany i odciążenia sądów.

„Celem naszego projektu jest rozszerzanie idei korzystania z mediacji jako pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. Projekt opiera się na wydaniu aplikacji wyposażonej w listę punktów mediacyjnych, materiałów specjalistycznych o mediacji oraz asystenta mediacyjnego, wspierającego kwalifikowanie sprawy do mediacji. Dodatkowo planujemy tworzyć materiały graficzne oraz wideo w naszych mediach społecznościowych w celu edukowania na temat właściwej komunikacji, przeciwdziałania powstawaniu konfliktów oraz typów mediacji dostępnych w Polsce. Naszymi beneficjentami jest ogół społeczeństwa ze względu na to iż obecnie istnieje wiele rodzajów mediacji od mediacji karnych poprzez mediacje rozwodowe i rodzinne, na mediacjach pracowniczych i rówieśniczych kończąc. Są to oczywiście niektóre rodzaje mediacji, a aby dowiedzieć się więcej o mediacji i jej rodzajach należy skorzystać z naszej aplikacji.” – mówi członek projektu.

Aplikacja:
https://www.assent.pl/

Facebook:
https://www.facebook.com/assent.polska

Bardzo serdecznie zachęcamy do zapoznania się z aplikacją!

Loading

Podobne wpisy