[vc_row][vc_column][vc_column_text]Więcej na: https://zrzutka.pl/wk225z

Organizacje społeczne i ludzie, którzy w nich działają, robią ważne rzeczy, ale finansowo nigdy nie jest nam łatwo. Większość organizacji utrzymuje się głównie z celowych dotacji i grantów, które pozwalają na realizację konkretnych projektów, nie pozostawiając wiele na długofalowy rozwój organizacji i budowanie zespołu na lata.

Polska Rada Organizacji Młodzieżowych zazwyczaj pozyskiwała też środki dzięki współpracy z partnerami biznesowymi, czy miastami i gminami. W czasach pandemii nie możemy jednak liczyć na to wsparcie. Na dodatek organizacje młodzieżowe nie mogą też liczyć na ciągłość, jeśli chodzi o dotacje z programów takich jak Erasmus+, bo w związku z przedłużającymi się negocjacjami w zakresie budżetu UE, start tych konkursów też został opóźniony.

Przez pandemię nasza sytuacja stała się trudniejsza niż kiedykolwiek dotychczas.

W 2021 roku chcielibyśmy móc utrzymać nasz niewielki zespół – pracowników i pracowniczki, którzy wkładają w pracę z młodzieżą mnóstwo serca, ale też mnóstwo zarwanych wieczorów i weekendów. Chcielibyśmy móc utrzymać biuro, w którym mamy nadzieję jeszcze wiele razy się z Wami spotkać i – już po pandemii – planować nowe inicjatywy. Musimy opłacić księgowość, płacić za koperty i znaczki, opłacić stronę internetową. Do prawie każdego projektu, który realizujemy, około jedną piątą budżetu dokładamy z “własnej kieszeni”.

Niestety, na samej pasji nie da się budować – wszystko kosztuje. Dlatego każda, nawet drobna wpłata, pomoże nam zapewnić ciągłość działania. Na co dzień to organizacje społeczne działają dla Was – dziś to Wy macie szanse pomóc nam dalej realizować nasze wspólne cele!

70 tys. zł – zatrudnienie dyrektora/ki organizacji na umowie o pracę (wynagrodzenie 3500zł netto*)

18 tys. zł – koszty wynajęcia biura (1500zł miesięcznie)

12 tys. zł – składka członkowska, którą płacimy w Europejskim Forum Młodzieży

10 tys. zł – koszty księgowości

ok 3-5 tys. zł – inne koszty – takie jak utrzymanie strony internetowej, licencje do Zooma i Microsoft Office, papier i tusz do drukarki, koperty i znaczki, mydło, papier toaletowy, kawa i herbata, czy paliwo, gdy trzeba gdzieś przewieźć głośnik, flipcharty i inne materiały warsztatowe:)

Razem: ok. 115 tys. zł.

To duża kwota, dlatego Wasze wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie. Pomóżcie nam dziś, żebyśmy dalej mogli pomagać Wam w 2021 roku. Róbmy ważne rzeczy WSPÓLNIE!

#JestemzPROM

 

Więcej na: https://zrzutka.pl/wk225z[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Loading

Podobne wpisy