[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1583426748244{padding-bottom: 50px !important;}”]

1 października 2019 roku na wspólnej konferencji Ministra Edukacji Narodowej i Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego mieliśmy zaszczyt podpisać Deklarację Młodego Pokolenia. Deklaracja ta jest odpowiedzią na Przesłanie Powstańców Warszawskich do młodych Polaków, wyrazem naszej wdzięczności i szacunku.

Wraz z 14 innymi organizacjami młodzieżowymi i młodzieżowymi radami gmin zobowiązaliśmy się do kultywowania pamięci o Powstańcach Warszawskich i do działania w zgodzie z wartościami, o które walczyli i którym pozostają wierni – wzajemnym szacunkiem i tolerancją, honorem, odwagą i patriotyzmem.

„My, młodzi mieszkańcy Polski, w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego, uroczyście deklarujemy dozgonny szacunek i wdzięczność wszystkim Bohaterom, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, a także w inny sposób przyczynili się do odzyskania niepodległości Polski. Będziemy kultywować pamięć o ludziach, którzy walczyli o naszą wolność i suwerenność.”

Pełną treść Deklaracji można przeczytać tutaj: https://www.gov.pl/…/wartosci-o-ktore-walczyli-powstancy-sa…

Dziękujemy Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej za podjęcie tej ważnej inicjatywy i zaproszenie.

[/vc_column_text][dt_gallery_masonry bwb_columns=”desktop:3|h_tablet:3|v_tablet:2|phone:2″ gap_between_posts=”15px” image_sizing=”resize” image_border_radius=”0px” image_scale_animation_on_hover=”disabled” image_hover_bg_color=”solid_rollover_bg” custom_rollover_bg_color=”rgba(0,0,0,0.3)” project_icon_border_width=”0px” include=”3880,3881,3882,3883″ css_dt_gallery=”.vc_custom_1583413540415{padding-bottom: 50px !important;}”][/vc_column][/vc_row]

Loading

Podobne wpisy