[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1583426468217{padding-bottom: 50px !important;}”]

Polska delegacja najlepsza na świecie!


Zdobyliśmy 1. miejsce w kategorii Educational Creativity podczas Global Youth Trends Forum 2019 w Taipei! Podczas dwudniowego Forum poruszone zostały kwestie Educational Creativity, Smart Living i Regional Revitalization. W Forum wzięło udział 350 osób z całego świata, a poprzedziła je seria wizyt studyjnych m.in. w skansenie, eksperymentalnej szkole i fabryce robotów. My w ramach obszaru “kreatywność w edukacji” zdecydowaliśmy się poruszyć temat partycypacji młodzieży w procesach decyzyjnych w systemie edukacji. Zaproponowany przez nas temat okazał się unikalny bo większość krajów prowadziła dyskusje na tematy wpływu technologii na edukację i metod wyrównywania szans edukacyjnych. Zaprezentowaliśmy szereg istniejących w Polsce rozwiązań systemowych, takich jak m.in. rady szkoły, szkolne budżety partycypacyjne czy komisje edukacji w młodzieżowych radach, ale dużo rozmawialiśmy także o tym, że wszystkie rozwiązania systemowe, aby działały, muszą mieć mocne społeczne „podstawy”. Nawet najbardziej partycypacyjne rozwiązanie systemowe nie będzie działało, jeśli uczestnicy systemu nie będą chcieli i potrafili z niego korzystać – i właśnie dlatego tak istotne jest wprowadzanie do szkół wszelkich metod edukacji nieformalnej, programów mentoringowych czy szkolenie samorządów uczniowskich i prowadzenie działań w ramach edukacji obywatelskiej (i projekty takie jak Unijny Dialog Młodzieżowy!).

[/vc_column_text][dt_gallery_masonry bwb_columns=”desktop:3|h_tablet:3|v_tablet:2|phone:2″ gap_between_posts=”15px” image_sizing=”resize” image_border_radius=”0px” image_scale_animation_on_hover=”disabled” image_hover_bg_color=”solid_rollover_bg” custom_rollover_bg_color=”rgba(0,0,0,0.3)” project_icon_border_width=”0px” include=”3853,3854,3855″ css_dt_gallery=”.vc_custom_1583413757654{padding-bottom: 50px !important;}”][vc_column_text]

Zdobyte wyróżnienie – historyczny sukces

Po intensywnym dniu debat z uczestnikami i uczestniczkami Forum przedstawiliśmy nasze rozwiązania w formie Action Plan oraz interaktywnego Exhibition Booth i…zostały one uznane za najbardziej innowacyjne przez wszystkich uczestników Forum oraz wielu ekspertów i przedstawicieli ministerstw edukacji, rozwoju i technologii! Dyplomy odebraliśmy z rąk Wiceprezydenta oraz Wiceminister Edukacji Tajwanu!

Forum uświetnił wieczorny bankiet, podczas którego blisko 200 osób z całego świata zatańczyło z nami Poloneza – a my przypomnieliśmy sobie, że dokładnie rok temu o tej porze wspólnie wznosiliśmy toast za 100 lat Niepodległej podczas Kongresu Dialogu!

W wydarzeniu wzięła udział delegacja Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych w składzie: Mateusz Czerniga, Aleksandra Sawa, Tomasz Opar oraz laureaci naszego konkursu: Maciej Ziernik (Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach), Wojciech Firek (Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce) i Arkadiusz Kalinowski (nauczyciel i facylitator).

Za zaproszenia serdecznie dziękujemy Ministerstwu Edukacji Tajwanu!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Loading

Podobne wpisy