[vc_row][vc_column][vc_column_text]

“Misja wrzesień – porozmawiajmy z ekspertami”

>> czwartek 18 czerwca
>> O 19:00
>> Fanpage EDU-klaster
>> Anna Skierska, Zuza Żylewska, Piotr Lazarek, Aleksandra Sawa i Wojtek Gawlik oraz oczywiście Wy!

Drodzy i Drogie! ?

Zapraszamy na kolejne spotkanie LIVE ???‍♀?
Zapraszamy wszystkich nauczycieli, dyrektorów, edukatorów i rodziców, ale także uczniów i uczennice na kolejną rozmowę LIVE.

Już wkrótce pozostawimy za sobą ten dziwny rok szkolny. Był on czasem wielu eksperymentów, nowych doświadczeń i nieudanych prób. Był to czas wielu upadków, wzlotów i piwotów. Ale również możliwość skupienia się na tym, na jakich fundamentach stoi obecna szkoła

Rok 2020/21 będzie również inny. Będzie nietypowy. Jakiś głos w mojej głowie mówi, że powrót we wrześniu nie będzie taką oczywistością. Trzeba się przygotować na plan B.

Do rozmowy o tym planie zaprosiłem ekspertów. Czyli osoby, które mają największą wiedzę na temat tego, co dzieje się w głowach uczniów, osoby, które mogą dostarczyć doskonałej informacji zwrotnej na temat tego, co działa, a co po prostu nie ma sensu.

W tej rozmowie chcemy zbudować koncepcję zupełnie nowego podejścia do edukacji, korzystając z tegorocznych doświadczeń.

Rozmówcami będą:

? Anna Skierska- absolwentka liceum o profilu matury międzynarodowej IB (International Baccalaureate) w Szczecinie, z fizyką i chemią na poziomie rozszerzonym. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie Explory 2019 za projekt „Zmodyfikowane nanokrystaliczne ogniwo słoneczne”, którym zajmuję się od trzech lat. W wolnych chwilach pasjonuję się tematami związanymi z kosmosem i nurkuję.

? Zuzanna Żylewska – uczennica I klasy LO w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie. Interesuję się biologią i naukami przyrodniczymi. Ciekawią mnie również zagadnienia związane z filozofią. W czasie wolnym jeżdżę konno, chodzę po górach oraz uprawiam chińskie sztuki walki. Zajmuję się również rysunkiem.

? Piotr Lazarek jestem uczniem FILOMATA – Szkoły w Gliwicach oraz Dulwich College w Londynie. Od ponad trzech lat rozwija swoje projekty naukowe w dziedzinie inżynierii środowiskowej. Jestem zdobywcą wielu prestiżowych nagród, takich jak: pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie projektów naukowych „E(x)plory”, drugie miejsce w polskiej edycji „European Union Contest for Young Scientists” oraz pierwsze miejsce w kategorii inżynierii środowiskowej na „Intel International Science and Engineering Fair”. Zostałem również wyróżniony Stypendium Ministra Edukacji Narodowej oraz dwukrotnie Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

? Aleksandra Sawa – Facylitatorka i edukatorka, od ponad 8 lat związana ze środowiskiem organizacji młodzieżowych. Ekspertka Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego i członkini zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych (PROM) odpowiedzialna za komunikację i rzecznictwo. Brała udział w tworzeniu Strategii UE na rzecz młodzieży na lata 2019-2027.

W 2016 roku także członkini zarządu Europejskiego Parlamentu Młodzieży w Polsce, w latach 2017-18 koordynowała Unijny Dialog Młodzieżowy, projekt nagrodzony na poziomie europejskim za innowacyjne podejście do kwestii włączenia społecznego w prowadzeniu konsultacji z młodzieżą.

? Wojtek Gawlik – Inspirator edukacyjny lubiący słuchać ludzi.

? Spotykamy się we czwartek (18 czerwca) o 19:00 na fanpage’u EDU-klaster. #PrzekażDalej informację i dołącz do naszej rozmowy! ?

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Loading

Podobne wpisy