[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Wspieramy Miasto Lublin w dążeniu do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży!

Tytuł jest przyznawany jednemu miastu na rok przez Europejskie Forum Młodzieży, którego PROM jest członkiem jako Krajowa Rada Młodzieży. Celem projektu jest wzmocnienie współpracy młodych ludzi w ramach Europy, pokazanie dobrych, lokalnych praktyk oraz poprawa jakości życia młodzieży w mieście posiadającym tytuł. W finale, obok Lublina, znajdują się również rosyjski Kazań i rumuńskie Baia Mare.

Miasto Lublin spełnia wszelkie niezbędne kryteria aby stać się Europejską Stolicą Młodzieży 2023. Lublin jest miejscem, które od wielu lat pozytywnie wyróżnia się pro-młodzieżową polityką rozwoju, widoczną szczególnie w sferze działań kulturalnych oraz instytucjonalnych. Zdobycie tak zaszczytnego tytuły jest niezwykłą szansą nie tylko dla samego miasta i lokalnej społeczności, ale także dla naszego kraju. Pełnienie roli European Youth Council wiąże się nie tylko z wspaniałymi wydarzeniami, ale także realną zmianą infrastruktury i organizacji miasta, tworzącą lepsze warunki życia młodych ludzi. 

Lublin jest prawdziwie europejskim miastem, liderem regionu, z bogatą historią, tradycją oraz odważnie patrzącym w przyszłość. Jest to miejsce nie tylko przyjazne młodym – to miejsce,
które współtworzą młodzi i których aktywność stała się immanentną częścią jego struktury. Wierzymy, że ma olbrzymie szanse, aby zdobyć tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Loading

Podobne wpisy